fbpx

2019-2020 Öğretim Yılı Kapanış Konuşması

Ülkemizin parlayan yıldızları, sevgili öğrencilerimiz,

Değerli velilerimiz,

Kıymetli mesai arkadaşlarım.

Büyük bir şevk ve heyecanla, mutluluk ve özlemle başlattığımız 2019-2020 öğretim yılını, maalesef aynı heyecanla tamamlayamadık. Dönemin başında başlattığımız hazırlıklarımızı, kazanımlarımızı, çevremizle paylaşma noktasına ulaştığımızda; tüm insanlığın başına bela olan salgın nedeniyle, 16 Mart 2020 tarihi itibariyle, yaşam alanlarımızı sınırlandırmak ve yüz yüze eğitimi, uzaktan eğitime dönüştürmek zorunda kaldık. Bu durum içimizde uhde oldu. Şunu açıkça belirteyim ki, hiçbir kurum ve kuruluş da, başlangıçta belirlediği hedeflere ulaşamadı. Buna rağmen, bir yandan siz öğrenci ve velilerimizin, diğer yandan da okul personellerimizin azmi gayreti, sabrı ve karlılığı sonucu, emsallerimizden daha iyi bir performans sergiledik. Bu nedenle hepinizi kutluyor, sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum.

Bir eğitim öğretim yılı, bakın bir su misali akıp geçti ve yılın sonuna geldik. Hızla akıp giden bir yıl, bazılarınızı bir üst sınıfa, bazılarınız da bir üst okula getirdi. Bizler büyük bir aileyiz. Hürriyet Yıldız Okulları ailesiyiz. Kurum sahibi olarak bizler ve öğretmenlerimiz öğretmenlik görevlerinin dışında anne gibi, baba gibi, abla ve abi gibi olmaya, yürüyeceğiniz o uzun ve zor hayat yolunda, beceriler, alışkanlıklar kazandırmaya çalıştık, çalışıyoruz da. Öğrencilerine bir evlat şefkati ve hassasiyeti ile yaklaşan, sizleri eğiten ve öğreten, öğretmen arkadaşlarıma, sizler için hiç bir fedakârlıktan kaçınmayan anne – babalarımıza ve ayrıca okulumuz personellerine teşekkür ediyorum.

Evet, sevgili güzel canlar, 2019 – 2020 Eğitim yılını, her türlü sıkıntısına rağmen, acı kayıplar yaşamadan, kapanmış olduğumuza da şükrediyorum. Sizler bizim için, çok önemli ve çok kıymetlisiniz. Sağlık ve sıhhatte olmanız bizim için, en büyük kazançtır.

Güzel evlatlarım, bu yaz tatilini, gönlünüzce eğlenerek, kitap okuyarak değerlendirmenizi istiyorum. Sokağa çıkarken maskelerinizi takacağınıza, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına da dikkat edeceğinize ve böylelikle de mutlu ve sağlıklı bir tatil geçireceğinize gönülden inanıyorum.

Mezun olan evlatlarım, okulumuzdan, çok renkli anılar ve çok karmaşık duygular içerisinde ayrılıyor olduğunuzdan eminim. İnanın ki, biz, sizleri çok sevdik ve hep seveceğiz.

Hürriyet Yıldız Okulları’nda iyi birer öğrenci olma sınavınız bitti. İyi birer insan olmak için, gerekenleri öğrenmenin zamanı geldi.

Herkesin bir hedefi olmalı. Hayatınızın sonunda, nerede olacağınızı bilmek istiyorsanız, nereye gittiğinizi bilmek sorundasınız. Bu nedenle, kendinize doğru hedefler belirleyiniz. Hedefe ulaşmada yolunuzu, aldığınız eğitim, iradeniz, azim ve kararlılığınız gösterecektir. Önünüze belki birçok engel çıkabilir. Bocalayabilirsiniz, zorlanabilirsiniz ve hatta tökezleyebilirsiniz. Bu olumsuzluklar sizi asla yıldırmasın. Başarılı olmak için, bu engelleri aşmanız gerekecektir. Kararlı tutumunuzla engelleri bir bir aşarak, başarılı, mutlu ve özlemini çektiğiniz güzel yaşantıyı yakalayabilirsiniz. Hayat, sizin hayatınız olduğuna göre, geleceğinizi düşünmek, gerekli tedbirleri almak, sorunlarınıza çözüm aramak da, öncelikle size düşüyor.

Sizlerle, ileriki yıllarda yine karşılaştığımızda, çok daha başarılı öğrenciler ve daha sonraki yıllarda da başarılı, güzel işler başarmış bireyler, mutlu ve huzurlu yaşam süren insanlar olarak görmenin gururu, bize yeter de artar bile. Sizlere güle güle demiyorum, aramıza hoş geldiniz diyorum.

Unutmamak ve unutulmamak dileğiyle yolunuz ve bahtınız açık olsun, sevgili evlatlarım.

Geleceğimizin teminatı güzel evlatlarım,

Bazılarınız bir üst sınıfa bazılarınız bir üst okula geçti. Her şeye rağmen, bu başarı ile varlığınıza varlık kattınız, başardınız. Yaşamınız, hep başarı ve mutluluklarla dolu olsun. Üç aydır özlediğim güler yüzünüzü, şen ve şakrak cıvıltınızı beklerken, öğretim yılı sona eriverdi. Sağlık olsun, yarım kalan mutluluğu sürdürmek üzere 15 Ağustos 2020 tarihinde beraber olacağız, inşallah. Tabi, bu arada liseye geçmek üzere ve ya başka nedenlerle aramızda olamayacaklar da şunu bilsinler ki, biz sizleri seviyoruz, nerede olursanız olun, hangi liseye giderseniz gidin, hep yanınızdayız. İnşallah, ilerleyen yıllar içinde lisemizi de açacağız. Hürriyet Yıldız Okulları, bilenler için, ana kucağı ve bir baba ocağıdır. Sizlerle olan bağını hep sürdürecek ve başarılarınızla gurur duyacaktır. Bu nedenle Samsun’da olduğunuz sürece sizleri ağırlamaktan da çok mutlu olacağız.

Canlarından bir can bildikleri evlatlarını, güvenle bize emanet eden, sevgili anne ve babalar,

İçinden geçmekte olduğumuz, belirsizliklerin yaşadığı bu dönemde, çocuklarınıza gösterdiğiniz özenden, özellikle de yaşadığımız salgın dönemindeki sabır ve desteğinizden dolayı sizleri, başarılarından dolayı evlatlarınızı kutluyor, yavrularınız adına sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yüze Rabbim’den tüm ailenize sağlık, sıhhat ve mutluluklar diliyorum.

2020 – 2021 Eğitim öğretim yılında birlikte olacağımız evlatlarımıza, daha iyi bir eğitimi, sağlıklı ortamda verebilmek amacıyla, gerekli olan her türlü önlemi aldık. Özellikle salgın hastalıkların giderek tehdidini arttırdığı bu dönem, hayati bir durum arz etmektedir. Şundan emin olunuz ki, okulumuza devam edecek çocuklarımız, okul şartlarından kaynaklanan hiç bir olumsuzluk yaşamayacaktır. Samsun demiyorum, ülkemizde, sınıflarda öğrenci başına 3m2 lik alan, 9 m9 lük hava sağlayabilecek kaç okul var! Bilemiyorum. Sınıflarımız azami 16 – 17 kişi olacak. Okulumuz, ULV cihazlarıyla ekibimiz tarafından periyodik olarak dezenfekte edilirken, okulların tüm alanlarında Sağlık Bakanlığı’nın istediği kurallar titizlikle uygulanacaktır. Tüm önlemler, en üst düzeyde alınmıştır.

Her yıl, iki ay olarak yaptığımız öğretmen eğitimini, bu yıl sizlere sunacağımız telafi eğimi nedeniyle; yaklaşık 1 aylık yoğunlaştırılmış olarak yapacağız. Böylelikle hem kendimizi, hem de okulu, sizlere daha iyi eğitim sunmak için hazırlamış olacağız.

145 Ağustos 2020 tarihinde başlamak kaydıyla, sizleri yapacağımız 3 haftalık telafi eğitiminin yanında, 2020 – 2021 öğretim yılı için son hazırlıklarımızı tamamladık.

Sizleri özlemle sevgiyle bekliyoruz.

Hoşça kalın, mutlu kalın.

Prof. Dr. Kurman ERSANLI
Kurucu                 

Whatsapp Destek