fbpx

25.11.2020 Kurucumuzun Mesajı

Sevgili Anne/Babalar,

2020-2021 eğitim-öğretim yılı 21 Eylül itibariyle yüz yüze eğitime başlamayı beklerken; zaman zaman yetkili kurulların açıklamaları doğrultusunda hibrit bir uygulamanın içine girmiş ve bir nebze de olsa yeniden ümitlenmiştik. Yaşanan ve giderek artan olumsuzluklar nedeniyle ”anasınıfları hariç” diğer öğretim kurumlarımızda MEB’nın “20 Kasım 2020 Cuma gününden 4 Ocak 2021 Pazartesi gününe kadar resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitimle devam edeceğiz” ifadesiyle yeniden online eğitime başladık.

Şunu açık yüreklilikle belirteyim ki, ne kadar iyi yaparsak yapalım online eğitim, yüz yüze yapılan eğitimin yerini dolduramaz. Bunun tersini düşünmek vicdansızlık olur. Bu arzu edilen değil, bir mecburiyetin sonucudur.

Mademki, mecburuz o zaman bu süreci, sevgili evlatlarımız için en iyi şekilde nasıl işletebiliriz? Bilginiz olduğu üzere 2019-2020 öğretim yılı gerek okul olarak bizim yaptıklarımız, gerekse dünya ve ülkemiz genelinde yapılan uygulamaları dikkate alarak doğması muhtemel durum için Haziran 2020 tarihinden itibaren “B Planı” hazırlıklarımızı yaptık. Nitekim 20 Kasım 2020 Cuma günün tüm öğretmenlerimizle bir araya gelerek hazırlıklarımızı gözden geçirip B Planımızı uygulamaya koyduk.

Şundan emin olunuz ki, ülkemiz genelinde yapılan eğitimin fevkinde bir eğitim yapmak için azim ve kararlılık içindeyiz. Bu amaçla her hafta öğretmenlerimizle akademisyenler eşliğinde yaptıklarımızı değerlendirip, yapacaklarımızı her defasında daha da zenginleştirerek eğitimimizi sürdüreceğiz. Gerek öğretmenlerimiz gerekse psikolojik danışmanlarımız da sürekli ve dönüşümlü olarak sizlerle ve öğrencilerimizle iletişim içinde olacaklar. Kurucu irade olarak ben de bu sürece ilişkin bildirimlerimi sürdüreceğim.

Şartların müsait olduğunda fırsatları da yoğun olarak değerlendirerek online eğitimin eksikliklerini tamamlayacağız. Hürriyet Yıldız okulları sevgili evlatlarınızın, evlatlarınız da ülkemizin teminatıdır.

Sevgili kardeşlerim, çok ama çok kaotik bir zamandayız.   Bir yanda ekonomik sıkıntılar öbür yanda sağlımızı acımasızca tehdit eden COVİD-19 belası… İnsanlığı boğan bir süreç.  Neredeyse tam anlamıyla gücünü ve sonucunu kestiremediğimiz bir kuşatma altındayız.

Durum böyle diye vahamete kapılmak, çare değil. Çare, kurallara uymak ve ümit varolmak.  El ele verdiğimizde süreci en verimli şekilde değerlendirebileceğimizi umar,  desteklerinizi bekler, saygı ve sevgilerimi arz ederim.

Sağlık ve mutlulukların doyasıya yaşanacağı günler özlemiyle… Hoşça kalın…

Prof. Dr. Kurtman ERSANLI

Whatsapp Destek