fbpx

Kurucumuzun Öğretmenlere Mesajı

Sevgili öğretmenlerim ,

Bildiğiniz üzere olağanüstü bir zamanlardan geçirirken bir taraftan da yaşam tüm hızıyla devam ediyor. Öncelikli amacımız, bu gibi durumlarda yaşamımızı güvenli şekilde sürdürmemin yanında kurum olarak sorumluluklarımızı da üst düzeyde yerine getirmektir. Her zaman olduğu gibi veli ve öğrencilerimizle olan özverili çalışmalarınızı yakinen takip ediyorum. Bu konudaki memnuniyetimi ve duyduğum mutluluğu da belirtmek isterim.

Bildiğiniz üzere bakanlığımız, evlatlarımıza destek olmak için TV, EBA ve Youtube kanallarını kullanarak çalışmalar başlattı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitime verilen arada ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize 23 Mart ‘an itibaren uzaktan eğitim verilecek. Dersler sabah 09.00’da başlayacak. Dersleri kaçıranlar ya da tekrar izlemek isteyenler için “EBA TV” de belirli saatlerde tekrarlar yapılacak.

Bu çalışma, destekleme amaçlı olup, tamamen bu virüsten dolayı ortaya çıkan telafı ihtiyaçlarını gidermeye yönelik bir programdır, uzaktan eğitim değildir. Virüs nedeniyle öne alınan tatilin eğitimsel ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir. Bu çalışmalardaki amaç, çocuklarımızın okuldan tümüyle soğumamasıdır. Hürriyet Yıldız Okulları kurucusu olarak sizlerden beklentim, öğrencilerimizle biraz daha yakından ilgilenmek ve destek olmanız.

Değerli meslektaşım, evde olduğunuz sürece onların, online derslerinde ve hazırladığınız videoları izlerken yaşadıkları sorunların çözümünde yardımcı olup onları motive edelim. Ayrıca kitap okumaya teşvik edelim.

Okullara tekrar dönülüp yüz yüze eğitim başlamasından sonra öğrencilerimizin eksikliklerin’ belirleyip ona göre programlar hazırlayarak kısmen dönem içinde ve yoğunlukla da dönem sonunda telefi eğitimi yapmayı düşünüyoruz. Bu konuda çalışmalarımız sürmektedir.

Evlatlarımız için devletimizin imkanlarını sonuna kadar kullanarak her türlü tedbiri almaya çalışan başta sayın bakanımız olmak üzere emeği geçen, bakanlık yetkililerine, anne-babalara özveride bulunan herkese, bu süreci sağlıklı olarak atlatmak için gayret eden öğrencilerimize ve sizlere teşekkür ederim.

Sevgili öğretmenlerim, bu dönem geçicidir. En yakın bir zamanda okulumuza dönecek ve nice güzel günler hep birlikte yaşayacağız. Bu günleri hep birlikte olmanın özlemiyle geçirmeye çalışırken Hürriyet Yıldız Okulları kurucusu olarak selam ve sevgilerimizi iletir, gözlerinizden öperiz.

Günleriniz mutlu, gönlünüz hep hoş olsun. Sevgi ve saygılarımla…

Prof. Dr. Kurtman ERSANLI
Kurucu

Whatsapp Destek