fbpx

Anasınıfı

Hürriyet Yıldız Okulları anasınıfında 4 ve 5 yaş grubu çocuklarına eğitim verilmektedir. Anasınıflarımızda verilen eğitimle öğrencilerimizin, öğrenme merakı zenginleşmekte ve bir sonraki okullarda alacağı eğitimin alt yapısı sağlam temeller üzerine kurulmaktadır.

Öğrencilerimiz, duygu ve düşüncelerini uygun şekilde ortaya koyabilme, yeni ve alışılmamış durumlara uyum sağlayabilme, başladığı işi bitirme,  sorumluluk alma, nezaket sözcüklerini kullanma ve günlük yaşamdaki kurallara uyma gibi beceriler kazanmaktadır.

Dengeli beslenmeye ilişkin bilgiler de verilecek eğitim kapsamında, öğrencilerin yiyecekleri ayırım yapmadan, yeterli miktarda yemesinin yanında sağlığını olumsuz etkileyenleri yemekten kaçınma alışkanlıklarını kazanmaktadır.

Anasınıflarımızda eğitimde öğrencilerin ilgi ve ihtiyaçlarının dikkate alındığı, farklı eğitim modelleri ile zenginleştirilmiş “Hürriyet Eğitim Sistemi” olarak adlandırılan hayal gücünü besleyen, yaratıcılığını destekleyen inovatif ve sosyal, beceriye dayalı proje tabanlı olarak kurgulanan bir sistem uygulanmaktadır. Bu sistem içinde eğitilen öğrenci, kendi yaşantılarından yola çıkarak hayatı keşfeder ve anlamlandırır,  aydınlığı bekleyen değil, aydınlatan birey olur.  Hürriyet Yıldız Okulları’na ait olan bu yaklaşım, belleği dolduran değil, aklı işleten bir sistem olup; bilgiyi aktaran değil, bilgiyi keşfettirendir. Bu sistemde öğretmen ise, bazen lider, bazen rehber, bazen katılımcı rolündedir.

Bu yaklaşımda öğretilecek olan bilgiler, çocukların anlayabileceği düzeyde somutlaştırılır ve ezber kaygısı olmadan öğrenilmeleri için de bir takım yöntem ve materyallerle sunulur. Öğrencilerimizin gelişimsel becerilerinin desteklenmesi için branş etkinlikleri, alanında uzman öğretmenler tarafından donanımlı sınıf, atölyelerde ve donanımlı ilgi köşelerinden yapılmaktadır.

Hürriyet Yıldız Okulları anasınıflarında İngilizce ile ilk kez tanışan öğrenciler, yeni bir dil öğrendiklerini fark etmeden, ana dil etkinliklerine paralel eğlenceli, iletişime dayalı oyun, şarkı ve diğer pek çok aktiviteler içinde (Oyna ve Öğren tekniği) eğitilmektedir. Yabancı dil eğitimi, Türk ve “Native Speaker” öğretim elemanları rehberliğinde yapılmaktadır.

Hürriyet Yıldız Okulu anasınıflarında aldıkları bu eğitimle öğrencilerimiz, öğrenmekten zevk alan, sorgulayabilen, araştırabilen ve üretebilen, özgüven sahibi bireyler konumuna yükselmektedir.

Online Kayıt

Aşağıdaki formu doldurarak online kayıt yapabilirsiniz

Öğrenci Bilgileri

Adınız Soyadınız *

Telefon Numarası *

E-Posta Adresiniz *

Başvuru Yapmak İstediğiniz Eğitim Birimi *

Öğrenci Adı Soyadı *

Whatsapp Destek