fbpx

Ortaokul

Hürriyet Yıldızlar Ortaokulu’nda dersler sınıf sistemi ile yapılmaz. Dersler, Hürriyet Eğitim Sistemi“ gereği yapılacak dersin ruhuna uygun olarak “özel hazırlanmış”  sınıflarda yapılır. Bu uygulama ile her öğretmen, kendisine ayrılmış ve derslere uygun donanıma sahip dersliklerde eğitim verir.  Böylece öğrencinin, sürekli aktif olduğu bir öğretim ortamı yaratılarak etkin bir öğrenme sağlanır.

Öğrencilerin ülke genelinde yapılan merkezi sınavlara hazırlanabilmeleri için farklı öğretim tekniklerinin uygulandığı yoğunlaştırılmış çalışmalar içinde yürütülür. Tam öğrenme, pekiştirme ve tekrar amacıyla etütler düzenlenir. Sınavlara yönelik her öğrenci için, özel çalışma programları geliştirilir ve uygulanır. Böylelikle öğrencilerimiz, bireysel ve grup çalışmalarıyla, hazırladıkları projelerini yazılı ve sözlü sunumları sayesinde akademik ve sosyal yaşamlarında ilerleme ve kendini ifade olanağı bulurlar.

Kendine güven ve sorumluluk duygusu geliştirmeye, yeni ilgi alanları oluşturmaya yönelik bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda yapılan çalışmalar, öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkıda bulunurken; farklı alanlarda kendilerini geliştirirler. Bu nedenle öğrencilerimiz, her aşamada, yönlendirilir ve desteklenirler.

Hürriyet Yıldız Ortaokulu’nu bitiren her öğrencilerimiz, eleştirel, analitik, sorgulayıcı düşünebilme yetenekleri gelişmiş, kendi düşünme sistemini oluşturmuş,   çok boyutlu düşünebilen, var olan potansiyelini kullanabilen ve karşılaştıkları sorunlarda çözüm üreten, ürettiği çözümü uygulayan, oluşabilecek riskleri üstlenen ve böylelikle de başarılı ürünler ortaya koyabilen düzeye ulaşarak; hem sınavlara hem de yaşama en yetkin şekilde hazırlanır.

Online Kayıt

Aşağıdaki formu doldurarak online kayıt yapabilirsiniz

Öğrenci Bilgileri

Adınız Soyadınız *

Telefon Numarası *

E-Posta Adresiniz *

Başvuru Yapmak İstediğiniz Eğitim Birimi *

Öğrenci Adı Soyadı *

Whatsapp Destek