fbpx

Evde Hayat Var Etkinliği

Evde ailenizle birlikte keyifli zaman geçirmeniz için okul Psikolojik Danışmanımızın bu hafta önerdiği etkinliklere bir göz atmanızı öneririz.

 

Karaoke Gecesi

Ekranda müzikle beraber akan şarkı sözlerini takip ederek şarkıyı seslendiriyoruz. Bir eğlence aracı olan karaokenin en önemli görevi insanı rahatlatmasıdır bu aktivite, stres atmak isteyenler için birebirdir.

Yeniden Misket

Şimdi birazcık çocukluğumuza gitme vakti. Çocuklarımız kendi çocukluğumuza getirerek onlara misket oynamayı öğretelim. Misketlerle oynamak el ve göz koordinasyonunu sağlayacağı gibi farklı stratejilerde üretebilmeye destek olur.

Tamir Edilmeyen Kalmasın

Birlikte uzun zamandır evde tamir bekleyen işleri yapabilirsiniz. Siz usta olun çocuğunuz çırak olsun. Ona güvenip ve sorumluluk verebilirsiniz. Böylelikle kendisini üreten kişi olarak görmesine katkı sağlayarak yardım etme sürecindeki mutluluğu yaşamasını gerçekleştirebilirsiniz.

İsim Şehir

İsim şehir oynayarak çocuğunuzun kelime hazinesini geliştire bilir, yaratıcı düşünmelerini sağlayarak farklı kelimeler üretmelerine katkı sağlayarak genel kültür seviyelerini arttırabilirsiniz.

Drama

Çocuğunuzla isterseniz evcilik oynayabilir isterseniz de bir süper kahramanın hayat hikayesini canlandırabilirsiniz. Böylelikle çocuğunuzun taklit etme becerisini destekleyerek toplum önünde konuşabilme yetisini arttırarak özgüvenini destekler takım çalışmalarına katılmalarını sağlayarak empati kurma becerisinin gelişimine katkı sağlamış olursunuz.

PSİKOLOJİK DANIŞMAN

NAZLI ARSLAN

Whatsapp Destek