fbpx

Prof.Dr. Kurtman ERSANLI

Prof.Dr. Kurtman ERSANLI

Kurucu

Kurucumuz Prof. Dr. Kurtman ERSANLI 1951 yılında Lâdik’in Meşepınarı Köyü’nde doğdu. İlköğretimini köyünde, ortaöğretimini Lâdik Ortaokulu ve Perşembe İlköğretmen Okulu’nda tamamladı. Dört yıl ilkokul öğretmenliği yaptıktan sonra, İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Pedagoji Bölümü ve Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümü’nden mezun oldu.

Eğitim Enstitüsü ve Yüksek Öğretmen Okulu’nda öğretim görevliliği ve idareciliklerde bulundu.1982 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Görevliliğine atandı.1988’de doktora derecesini aldı.1991’de Doçent,1997 de Profesör oldu. Samsun Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü’nde bulundu.1 Mart 2018 ‘de Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, öğretim üyesi iken emekliye ayrılarak kendisini okulundaki eğitime adadı. Çok sayıda kitap  ve bilimsel çalışmaları olan Tük Milli Eğitim camiasında saygın bir yere sahip olan Ersanlı, yarım asra yakın eğitim tecrübesi ile şimdi Hürriyet Yıldız Okullarında.

Prof. Dr. Kurtman ERSANLI’nın, “Bugünün yıldızları, yarının güneşi olsun” amacıyla, yıllarca hayalettiği eğitim kurumu Hürriyet Yıldız Okulları, kaynağını milletine adanmışlıktan alan, Samsun’dan doğan bir marka olarak Türkiye’nin markası olma yolculuğuna Eylül 2017 de başladı. Bu marka yolculuğunda ekip arkadaşları olacak öğretmenler CV ve bireysel görüşmeler ile değil, alanında uzman kişilerden ( Eğitim Bilimci, Davranış Bilimci, Sivil Toplum Yöneticisi ve Okul Müdüründen) ve eğitimcilerden oluşan 5 kişilik bir kurulun yaptığı iki aşamalı sözlü bir sınavla seçilmiştir. Geleceğimiz olan çocuklarımız, saygının, sevginin ve sabrın ürünü olan Hürriyet Yıldız Okulları ailesine emanettir.

Whatsapp Destek